Українцям рекомендується вжити заходів щодо захисту свого електрообладнання від потенційних стрибків напруги під час очікуваних відключень світла, особливо з урахуванням того, що з початком опалювального сезону відключення електроенергії можуть почастішати.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, стрибки напруги можуть пошкодити прилади, і попередня підготовка допоможе мінімізувати ризики.
Ключові заходи захисту включають:
Рекомендується відключати від мережі такі важливі прилади, як холодильники, бойлери та пральні машини, коли вимикається електрика.
Після відновлення подачі електроенергії зачекайте 10–15 хвилин, перш ніж знову вмикати їх у мережу, щоб запобігти пошкодженню від коливань напруги.
Реле напруги може виявляти значні відхилення напруги та автоматично відключати прилади, щоб запобігти пошкодженню. Воно знову підключить їх, щойно напруга стабілізується.
Також стабілізатори напруги допомагають підтримувати постійний рівень напруги, хоча вони не мають батарей. Джерела безперебійного живлення (ДБЖ) забезпечують тимчасовий резерв живлення з використанням внутрішніх або зовнішніх батарей та можуть підтримувати роботу приладів під час короткочасних вимкнень електроенергії.
У разі тривалих вимкнень електроенергії розгляньте можливість використання зарядних станцій, встановлення генераторів (у будинках чи будинках) та утеплення будинків, щоб упоратися з можливими перебоями у подачі електроенергії.
Читайте також:
Відключення світла та морози: у яких містах ймовірний найкритичніший сценарій
Тарифи на світ піднімуть у жовтні
Готуємося до жорстких відключень світла: як зберегти свіжість продуктів у регулярній "темряві"