Посадка культур на городі восени – заняття часто досить правильне, адже і шкідників узимку немає, і грядки ближче до літа звільняться, дозволивши засіяти інші культури.

Це особливо актуально, якщо город зовсім невеликий, а хочеться виростити якнайбільше культур. Але осіння посадка складніша тим, що при неправильних діях можна втратити врожай. Як правильно висаджувати часник?

Часник
Часник

Вибір сорту часнику

Для осінньої посадки підходять лише озимі сорти часнику, які здатні перезимувати у ґрунті та дати гарний урожай на наступний рік. Озимі сорти часнику поділяються на дві групи: стрільки і нестрілки.

Стріляються сорти утворюють квітконоси (стрілки) з повітряними цибулинами (зубками), які можна використовувати для розмноження або як зелень. Нестрілкуючі сорти не утворюють стрілок, але мають більші і м'ясисті зубки.

Підготовка ґрунту та посадкового матеріалу

Часник любить родючий, пухкий і добре дренований грунт з нейтральною або слабокислою реакцією. Перед посадкою ґрунт потрібно удобрити органічними або мінеральними добривами, а також вапном, якщо ґрунт кислий. Посадковий матеріал (зубки часнику) потрібно вибирати великі, здорові та без пошкоджень. Зубки можна обробити розчином марганцівки, фітоспорину чи іншого препарату для профілактики хвороб.

Часник, город, кадо з відео
Часник, город, кадо з відео

Терміни та спосіб посадки часнику

Оптимальний термін посадки часнику залежить від кліматичних умов регіону. Загалом часник потрібно посадити за 3-4 тижні до заморозків, щоб зубки встигли прижитися і утворити коріння, але не дали зелені пагони. Спосіб посадки часнику простий: потрібно зробити невеликі ямки або борозни на відстані 10-15 см один від одного та 25-30 см між рядами.

Глибина посадки зубків має бути 5-6 см. Зубки потрібно посадити гострим кінцем вгору і злегка притиснути до ґрунту. Після посадки ямки чи борозни потрібно засипати землею та добре полити.

Догляд за часником до зими

Часник вимагає регулярного зволоження, розпушування та очищення від бур'янів після посадки. Крім того, рекомендується мульчувати ґрунт, тобто покривати його шаром органіки, такий як солома, тирса, торф або перегній. Це сприяє збереженню вологості, тепла та живлення у ґрунті, а також запобігає перепадам температур. Мульчу слід розподілити завтовшки 5-10 см, коли верхній шар ґрунту замерзне на 2-3 см.

Читайте також:

Свіжа зелень буде всю зиму: як виростити салат на підвіконні.

Всі шкідники втечуть з городу відразу: 4 варіанти поливу грядок восени.