Раніше повідомлялося, що 16 липня набуло чинності нове положення закону України про мову, яке надає Уповноваженому із захисту державної мови повноваження штрафувати посадових осіб, представників органів місцевого самоврядування, керівників, співробітників та інших осіб за порушення закону, як раніше повідомляв "УНІАН".
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЦими подробицями поділився уповноважений з питань мови Тарас Кремень під час інформаційного випуску.
Він наголосив, що штрафи виписуватимуться лише в тому випадку, якщо порушники не виправлять свої дії після отримання первісного попередження.
Процес забезпечення дотримання включає кілька етапів: по-перше, порушники будуть офіційно зобов'язані усунути порушення. Якщо вони не підкоряться, відповідні представники складуть протокол і накладуть штраф.
Уповноважений наголосив, що накладення штрафів не є негайною дією, висловивши сподівання, що випадків, які вимагають таких заходів, буде небагато.
Порушення документуватимуться з використанням аудіо- або відеозаписів як вагомих доказів. Зібрані штрафи надходитимуть до місцевих бюджетів, а виконавча служба при Міністерстві юстиції контролюватиме виконання.
Згідно з викладеним порядком, штраф за перше порушення складе від 3400 до 8500 грн. Однак якщо порушник повторить порушення протягом року, штраф збільшиться до 8500–11900 грн.
Також 25 жовтня в Telegram-каналах з'явилися публікації, де Тарас Кремень в ефірі «Новини.LVE» торкнувся цієї ж теми.
«За перше порушення – попередження, а ось друге вже тягне за собою штраф у розмірі 3400 грн», – йдеться у повідомленні.
Читайте також:
Батьки платитимуть штрафи за дітей у школі
Нові штрафи за ремонт та миття авто: як каратимуть за звичні справи
Навіть не намагайтеся заощадити: українців штрафують на сотні тисяч за комуналку