Багато дачників переконані, що поеблку дерев потрібно проводити двічі на рік: восени та навесні. Це все добре, але, як виявилося, це ефективніше саме зараз, перед зимою.

Чому так? розповіли досвідчені садівники, які вже тосно знають, як правильно доглядати дерева.

Побілка дерев, сад, зображення: agro-market
Побілка дерев, сад, зображення: agro-market

Справа в тому, що деревні рослини, вкриті сумішшю ще до настання зими, набувають максимального захисту.

Якщо виконати відповідні роботи наприкінці нинішнього, а не на початку наступного дачного сезону, то буде досягнуто одного важливого результату. Так, рослини отримають захист не тільки від шкідників, а й від сонячних опіків.

Остання проблема часто дається взнаки в перехідний "зимово-весняний" період: сонце сильно гріє в денні години, що серйозно підвищує ризик опіків кори.

Суміш для біління, що з'явилася на рослині ще восени, добре відбиває сонячне проміння, тим самим захищаючи зовнішню частину ствола перед стартом нового дачного сезону.

Побілка дерев: скрін з відео
Побілка дерев: скрін з відео

Як правильно білити дерева восени

Суміш для вибілювання можна купити, а можна приготувати самостійно.

Вибрали другий варіант? Тоді дійте наступним чином: розведіть 2,5 кіло вапна десятьма літрами води. Використовуйте як добавки сульфат міді (300 грамів) та столярний клей (100 грамів).

Чи приготували суміш? Не поспішайте наносити її на дерево! Спершу позбавте поверхню рослини від мохів та лишайників. Білити дерева потрібно у той день, коли немає опадів. Товщина шару побілки має становити приблизно 3 міліметри.

Швидше за все, для досягнення потрібного результату наносити суміш доведеться в кілька заходів. Не поспішайте: не біліть ділянку, на якій ще не висохла вже нанесена маса.

Читайте також:

Місячний календар городника на тиждень 11-17 листопада: поради для успішних робіт.

Обрізка вишні восени: як правильно її зробити, щоб гілки ломилися від урожаю наступного року.

Хвороби будуть не страшні, якщо знати ці хитрощі: як правильно зробити компост з опалого листя.