Не тільки город, а й ваш сад вимагає вашого втручання до настання холодів. Що ж потрібно встигнути зробити з виноградом у листопаді, щоб рослина віддячила урожаєм потім?
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяМи з радістю дамо вам всю послідовність дій, щоб ви були щасливі від зростання ваших рослин.
Рослина може вимерзнути або виявитися атакованою тим чи іншим шкідником. Висока ймовірність того, що виноград просто не переживе зиму.
Втім, правильна підготовка культури до непростого періоду стане гарантією порятунку представника флори та отримання багатого врожаю наступного сезону. Щоб все було добре, виноград необхідно піддати чотирьом листопадовим процедурам.
Підживлення винограду
Рослина не повинна "голодати" в холодну пору року. Бажано, щоб культура отримала на зиму запас речовин та мікроелементів. Якщо не виконати відповідну процедуру, то на початок весни виноград стане надто "слабким". Далі виникнуть проблеми з формуванням зав'язей та з плодоношенням. Не допоможе навіть весняне внесення добрив.
Підгодувати виноград треба заздалегідь: ще першій половині листопада. У цей період позитивний вплив на рослину зробить наступна суміш: суперфосфат (20 г), калійна сіль (10 г), сульфат цинку (2 г) і борна кислота (1 г).
Перераховані вище компоненти необхідно відправити у відро, майже повністю заповнене водою. Рідини, що вийшла, вистачить на один квадратний метр ділянки.
Вологозарядний полив
Перед початком зими виноград повинен отримати запас вологи. Особливо в тому випадку, якщо осінь, що завершується, не відрізнялася великою кількістю опадів.
Навколо рослини треба зробити невелику канавку (максимальна глибина – 10 сантиметрів). У цю ямку треба налити воду. На кожну дорослу рослину - півтора відра рідини.
Обрізка та обробка від шкідників
Заключний осінній місяць – це період, який ідеально підходить для формування кущів винограду. Рослина треба позбавити всіх надто тонких і товстих пагонів.
Після завершення процедури культура потребує обробки розчином залізного купоросу: завдяки цьому засобу виноград набуде захисту від недуг та шкідників.
Укриття винограду
Наприкінці календарної осені рослину можна вкрити лапником або соломою.
Так винограду буде забезпечено майже стовідсотковий захист від зимових несприятливих погодних умов.
Читайте також:
Розсада більше не потрібна: як висадити помідори під зиму, а потім гарантовано отримати врожай.
Місячний календар городника на тиждень 11-17 листопада: поради для успішних робіт.