Попіл вже давно зарекомендував себе як чудове добриво і кожен городник про це знає.

Також попіл часто міксують з іншими добривами, але не з усіма це можна робити. З чим категорично заборонено змішувати золу, ніж нарватися на неприємності?

Підживлення землі восени, фото: youtube.com
Підживлення землі восени, фото: youtube.com

При поєднанні з рядом засобів попіл перетворюється на "ворога" для рослин та ґрунтового покриву. На жаль, цей момент не враховується навіть багатьма досвідченими городниками. Підсумком нерідко стає втрата врожаю.

Гній та перегній

Незгорілі залишки деревини не "дружать" з гноєм і перегноєм. У жодному разі не змішуйте попіл з цими компонентами!

Ігнорування рекомендації призведе до наступного: почнеться хімічна реакція, результати якої вкрай негативно вплинуть стан садових і городніх культур.

Добриво рослин золою, фото: youtube.com
Добриво рослин золою, фото: youtube.com

Азотні та фосфорні добрива

Попіл погано поєднується і з деякими мінеральними добривами. Насамперед йдеться про суперфосфат, а також про джерела азоту.

Рослини, що зіткнулися з таким "коктейлем", можуть не засвоїти більшість важливих для них компонентів. Щоб уникнути проблем, робіть хоча б 30-денну перерву між внесенням золи та внесенням азотних/фосфорних добрив.

Деякі біопрепарати

Незгорілі дерев'яні залишки не можна використовувати одночасно з такими засобами, як "Споробактерін" та "Фітоспорин-М". Потрібно, знову ж таки, пам'ятати про важливість місячної перерви між процедурами.

Читайте також:

Морква буде великою, здоровою та шкідники не сунуться: чим полити овоч і коли.

Місячний календар городника на тиждень 11-17 листопада: поради для успішних робіт.