Напевно, ви звернули увагу на те, що деякі продукти на полицях супермаркетів злетіли в ціні. Зокрема, ті ж яйця та гречка вже наближаються за вартістю до тих запаморочливих цін, що були на початку повномашстабної війни.

Наразі стало відомо, що ціни на яйця та хліб злетять ще більше. Чого ж чекати на всіх українців і чи потрібно готуватися до важких часів?

Яйця
Яйця

Про це у коментарі УНІАН повідомив начальник управління закупівель молочних та заморожених товарів мережі супермаркетів Varus Максим Камінський.

За останні півтора місяці в Україні значно зросли ціни на курячі яйця. Це помітно вдарило по бюджету українців, а багато хто навіть утримується від їхньої покупки. При цьому прогнози стабілізації цін залишаються невизначеними, але можливі два основні сценарії.

Камінський розповів, що закупівельна вартість яєць від вітчизняних виробників піднялася приблизно на 50% – з 35 до 62 гривень. Це також спричинило аналогічне зростання цін для кінцевих споживачів.

"Тенденція до підвищення продовжується: тільки за останній тиждень ціни піднялися ще на 15%" , - сказав Камінський.

За його словами, однією з ключових причин є зростання експорту яєць до інших країн, де встановлені вищі ціни. Це призводить до нестачі продукту на внутрішньому ринку та, відповідно, до подальшого підвищення цін

Він також розповів, що прогнози щодо стабілізації цін залишаються невизначеними, але можливі два основні сценарії. У першому сценарії ціни на яйця почнуть стабілізуватися ближче до кінця листопада, що може призвести до зниження на 5-10 гривень.

Курячі яйця. Фото: YouTube
Курячі яйця. Фото: YouTube

Тим часом, президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії "Київ Хліб" Юрій Дученко у коментарі "Мінфіну" попередив, що вже у листопаді ціни на хліб в Україні можуть зрости ще на 10-15%. Пов'язано це з подорожчанням основних складових виробництва. Він зазначив, що у жовтні ціни на хліб підвищили на 5-10%, проте це не покрило витрати виробників, які зростали ще більшими темпами.

За словами Дученка, очікується, що з листопада і до кінця року ціна борошна підвищиться на 11%, упаковки – на 10%, логістики – на 8%, газу – на 11%, електроенергії – на 11%.

"Торічні запаси пшениці закінчилися, а новий урожай активно вивозиться. У зв'язку з цим ціна на внутрішньому ринку зростає, а виробники притримують основні запаси пшениці, очікуючи вищої ціни, що позначається на стабільності постачання борошна" , - пояснив він.

Хліб, супермаркет, фото: hyser.com.ua
Хліб, супермаркет, фото: hyser.com.ua

Дученко також розповів, що упаковка дорожчає через валютні коливання, а збільшення витрат на логістику спричинене дефіцитом водіїв та підвищенням зарплат.

Читайте також:

Збирали все життя, а отримали податок: на українців чекає "подарунок" на Новий рік.

Вибухове зростання цін або дефіцит: найдоступніший і найголовніший продукт стане "предметом розкоші".