Наближається час, коли українці робитимуть розсаду і навіть для цього є свої секрети, які знають лише досвідчені дачники.

Так, насіння багатьох рослин "оснащено" твердою щільною оболонкою. Через те, що паростку складно через неї пробитися, таке насіння отримало назву тугосхожих. Які рослини належать до таких? Багато декоративних дерев і чагарників, а також деякі квітучі рослини, такі як аквілегія, петунія, віола, лаванда, дельфініум, гвоздика, еустома і люпин, мають тугосхоже насіння. Серед плодово-ягідних культур до них належать полуниця, м'ята, пастернак та селера.

Полуниця, зображення з вільних джерел
Полуниця, зображення з вільних джерел

Як сіяти насіння в ґрунт, пролитий окропом

Заповніть контейнери субстратом і кілька разів полийте гарячою водою (температура рідини повинна становити близько 70-80 градусів). Переконайтеся, що вся вода скла через дренажні отвори, щоб уникнути заболоченості ґрунту.

Після цього поверхнево загортайте насіння в прогрітий грунт, накрийте ємності плівкою (можна використовувати кришку, якщо вона йшла в комплекті) і відправте їх у пакет.

Щоб зберегти тепло, пакет додатково потрібно обернути тканиною та залишити на годину на батареї.

Після цього контейнери з майбутньою розсадою слід віднести в тепле місце, де насіння проросте. Не забувайте про необхідність провітрювання та зволоження ґрунту.

Розсада, зображення з вільних джерел
Розсада, зображення з вільних джерел

Читайте також:

Редиску можна посіяти в листопаді і навіть у грудні: найкращі дати для цього і як правильно, отримаєте врожай вже на 8 березня.

Почистили часник – не викидайте лушпиння: чому досвідчені городники збирають її дуже ретельно.