Нещодавній звіт показує, що лише 36% українців віком 15-64 років вносять внески до державної пенсійної системи, що спричиняє стурбованість щодо майбутнього пенсійного забезпечення в країні. Про це повідомляє видання «znaj.ua».
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяБез істотних реформ прогнозується, що за 30 років до 60% пенсіонерів можуть залишитися без державної пенсії. Ці тривожні цифри є частиною висновків звіту під назвою «Майбутнє пенсійної системи України: адекватність, охоплення та стійкість», опублікованого Міжнародною організацією праці.
Ключовими факторами, що сприяють низькому пенсійному забезпеченню, є високий рівень безробіття, особливо серед молоді та жінок, поширена неформальна зайнятість і низька заробітна плата. Діюча система, що ґрунтується на внесках, може залишити більшість майбутніх пенсіонерів без достатніх пенсійних виплат.
У відповідь на цей український уряд ініціював кроки у напрямку накопичувальної пенсійної системи.
Кабінет міністрів планував запустити цю систему у 2021 році, а прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що вона може залучити близько 50 мільярдів доларів інвестицій упродовж наступних 10–15 років.
У липні 2021 року уряд затвердив склад Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку для нагляду за затвердженням накопичувальних пенсійних схем.
До серпня було досягнуто подальшого прогресу у напрямку впровадження системи соціального страхування з накопичувальними пенсіями, яка, як очікувалося, буде повністю введена в експлуатацію до 2023 року.
Ця система спрямована на забезпечення більшої фінансової безпеки пенсіонерів, але її успіх залежатиме від підвищення рівня зайнятості та участі у формальній економіці.
Читайте також:
Пенсіонерам доплатять по тисячі: що для цього потрібно