У 2025 році правила вивезення валюти та цінностей за кордон в Україні залишаються незмінними, але для всіх громадян діє єдиний ліміт. Перевищення цього ліміту без належного декларування може спричинити значний штраф, повідомляє «УНІАН».

Українці, які виїжджають за кордон, можуть вивозити готівку та дорогоцінні метали на суму до 10 000 євро в еквіваленті без декларування. Якщо загальна сума перевищує цей поріг, потрібно заповнити митну декларацію.

Процес декларування дозволяє мандрівникам:

Роздрукувати та заповнити митну декларацію вручну перед перетином кордону.

Заповнити декларацію на контрольно-пропускному пункті під час виїзду з України.

Крім того, особи, які перевозять більше ліміту, мають надати документи, що підтверджують законне походження коштів.

До них можуть належати:

Витяг з банку, що підтверджує зняття коштів.

Квитанція банкомату як доказ зняття готівки.

Валюта
Валюта

Такі документи мають бути видані протягом 90 днів до перетину кордону.

Той самий ліміт у 10 000 євро застосовується до неповнолітніх. Якщо сума перевищує цей ліміт, відповідальний дорослий має задекларувати її від імені дитини.

Також недекларування сум, що перевищують 10 000 євро, тягне за собою штраф відповідно до статті 471 Митного кодексу України. Стягнення становить 20% від незадекларованої суми, що може спричинити суттєві фінансові втрати.

На відміну від обмежень на вивіз, обмежень на суму готівки чи цінностей, які можна ввезти в Україну, немає. Мандрівники, які повертаються додому, можуть везти будь-яку суму без необхідності декларування.

Ці правила спрямовані на контроль фінансових потоків під час війни, дозволяючи громадянам України подорожувати із «розумною» сумою грошей.

Нагадаємо, нові купюри номіналом 5000 гривень: чия особа буде на банкноті

Раніше «hyser» повідомляв, раптове скасування лімітів на грошові перекази банківських карток: НБУ пом'якшить тотальний контроль?

Як повідомляв «hyser», "Ощадбанк" закрутив гайки: тепер гроші з картки просто так не зняти – за зарплату треба заплатити